آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس
تصویر آموزش تابلو برق صنعتی در سایت
آموزش تابلو برق صنعتی
آگوست 19, 2017
تصویر قطعات تابلو برق
قطعات تابلو برق
آگوست 21, 2017
نمایش همه
تصویر آموزش تابلو برق صنعتی را از کجا شروع کنیم

آموزش تابلو برق صنعتی را از کجا شروع کنیم

 

با توجه به درخواست بسیار زیاد علاقه مندان به رشته برق و تابلو برق های صنعتی در این بخش به سوال شما عزیزان در خصوص آموزش تابلو برق صنعتی را از کجا شروع کنیم پاسخ خواهیم داد و شما عزیزان را در یادگیری این صنعت بسیار پرکاربرد و البته درآمد زا یاری خواهیم نمود.

قبل از شروع به توضیح در خصوص مراحل یادگیری تابلو برق های صنعتی باید به این نکته بسیار مهم نیز اشاره نماییم که اولین و مهم ترین مسئله در زمینه یادگیری هر چیزی علاقه داشتن به آن موضوع میباشد که در خصوص برق و مسائل مرتبط با آن این علاقه با توجه به سختی و پیچیدگی و البته گستردگی بیش از حد باید دو چندان باشد.

آموزش تابلو برق صنعتی را باید از کجا شروع کنیم؟ خب اولین مرحله بعد از علاقه مند بودن به این رشته و دوست داشتن مسائل برقی کسب اطلاعات پایه برق صنعتی می باشد که میتوان به مواردی مانند: مبانی برق صنعتی, آشنایی با مدارات فرمان و مدارات قدرت, انواع مدارهای روشنایی و کنترلی, آشنایی کامل با نحوه نقشه خوانی برق و شناخت انواع پارامترهای مورد استفاده در برق مانند ولت, آمپر, اهم و غیره اشاره نمود.

بعد از آشنایی با مباحث پایه در برق صنعتی شما عزیزان باید با قطعات و تجهیزات تابلو برق ها آشنا شوید که در بخش تجهیزات تابلو برق موجود در سایت میتوانید اطلاعات بسیار جامعی را در این خصوص به دست آورید. شما عزیزان باید علاوه بر شناخت انواع تجهیزات تابلو برق از کارایی ها و مدل های گوناگون هر کدام اطلاعات کافی داشته و نحوه استفاده آنها در مدارات و همچنین نحوه سیم کشی و قرار دادن آنها در مدار را به صورت کامل فرا بگیرید.

بعد از شناخت انواع تجهیزات تابلو برق بهتر است با انواع تابلو برق ها نیز آشنا شده و اطلاعات خوبی در خصوص اینکه اصلا تابلو برق های صنعتی در چه مکان هایی مورد استفاده قرار میگیرند و همچنین چه کاربردهایی دارند به دست آورید و علاوه بر اطلاع از گستردگی بیش از حد آنها از نحوه کار و کاربردهای گوناگون آنها و همچنین مدارات مورد استفاده در آنها اطلاعات خوبی را کسب نمایید.

در ادامه که دیگر با مبانی برق آشنا شدید و تجهیزات تابلو برق را نیز به خوبی شناخته و با انواع تابلو برق ها و کاربردهای آنها به صورت مختصر و مفید آشنا شده اید نوبت به آن رسیده است که به بررسی تخصصی تابلو برق ها بپردازید و با استانداردهای موجود در زمینه تابلو برق آشنا شوید و نحوه چیدمان قطعات و سیم کشی و کاربردهای هر قطعه را به صورت کاملا عملی مشاهده نمایید.

حال که دیگر اطلاعات بسیار جامعی در خصوص موارد گفته شده در بالا دارید وقت آن است که به بستن یک تابلو برق اقدام نمایید. توجه نمایید گفتیم بستن یک تابلو برق از روی تابلو برق های ساخته شده دیگر نه طراحی و ساخت آن که این امر خود مستلزم مهارت خاص خود میباشد.

شاید بپرسید دلیل بستن از روی یک تابلو برق دیگر چیست؟ دلیل این امر آشنا شدن شما عزیزان با نحوه بستن قطعات در تابلو برق, چگونگی برش زدن داکت ها در تابلو برق, نحوه استفاده از شینه ها, چگونگی قرار دادن لامپ های سیگنال بر روی درب تابلو برق و موارد بسیار جزئی دیگری می باشد که در آموزش ها به راحتی به آنها دسترسی پیدا نخواهید کرد.

امیداوارم مقاله آموزش تابلو برق صنعتی را از کجا شروع کنیم برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − شش =