آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس

استاندارد تابلو برق

استاندارد تابلو برق

در این بخش به بررسی انواع استاندارد تابو برق خواهیم پرداخت و اطلاعات بسیار مفیدی را در این زمینه خدمت شما عزیزان ارائه خواهیم نمود.
تابلو برق ها نیز مانند سایر محصولات تولید دارای استانداردهای مختص خود میباشند که با توجه به افزایش روز افزون استفاده از تابلو برق و کاربردهای بسیار گوناگون آن و همچنین تولید انواع بسیار زیادی از قطعات و تجهیزات تابلو برق و همچنین خطرات برق گرفتی و آسیب رسیدن به دستگاه های مصرف کننده و همچنین اخلال در توزیع برق و بسیاری دیگر از موارد که در صورت استاندارد نبودن تابلو برق میتواند مشکلات جبران ناپذیری را به وجود آورد لذا در این بخش سعی نموده ایم تا اطلاعات بسیار جامعی را در این خصوص خدمت شما عزیزان ارائه دهیم.
شایان ذکر است تمامی استانداردهای گفته شده در این بخش با توجه به کمیسیون بین المللی الکتروتکنیک یا همان IEC خدمت شما عزیزان ارائه شده است. البته شایان ذکر است انواع دیگری نیز از استاندارها موجود می باشد که میتوان به مواردی مانند استاندارد انگلیسی یا همان BS , استاندارد آلمانی یا همان VDE , استاندارد آمریکایی یا همان NEMA , استاندارد ژاپن یا همان JEC و بسیاری دیگر از استانداردها اشاره نمود که با توجه به تشکیل اتحادیه اروپا تمامی کشورها بر آن شدن تا از یک استاندارد واحد که همان IEC می باشد استفاده نمایند. برای درک بهتر این موضوع می توان اینگونه گفت که در نقشه های قدیمی سه فاز را با استاندارد انگلیسی به صورت R , Y , b نامگذاری میکردند و در استاندارد آلمانی با حروف R , S , T نامگذاری میکردند ولی امروزه تمامی نقشه ها با استاندارد بین المللی IEC که همان L1 , L2 , L3 می باشد نام گذاری مینمایند.
در زیر میتوانید انواع استاندارد تابلو برق IEC را مشاهده نمایید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =