آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس
انواع تابلو برق از نظر مقدار ولتاژ
انواع تابلو برق از نظر مقدار ولتاژ
مارس 13, 2017
نمایش همه
انواع تابلو برق از لحاظ نصب

انواع تابلو برق از لحاظ نصب :

1.داخلی : تابلو برق هایی که در داخل ساختمان قرار گرفته اند ودر فضای بسته نصب شده اند از نظر محل قرار گیری از این نوع قرار می دهند که در داخل خانه ها و کارخانه ها یا سوله ها و…استفاده می شوند .
2.خارجی: تابلو برق هایی که در بیرون و فضای باز قرار دارند تابلوهای خارجی می گویند.

در بالا به بررسی مختصری در خصوص انواع تابلو برق از لحاظ نصب پرداختیم و به صورت کلی دو دسته بندی آن را خدمت شما عزیزان شرح دادیم.
انواع مختلف تابلو های از لحاظ طرح ساختمان های بیرونی :
تابلو های باز : این تابلو ها این گونه می باشند که تجهیزات در درون محفظه قرار گرفته اند و به راحتی دسترسی به تجهیزات امکان پذیر است.


تابلو های جلو بسته:این تابلوها در قسمت جلو آنها یک پوششی قرار دارد و بسته می باشد. دسترسی به تجهیزات الکتریکی از طرف های دیگر امکان پذیر است .
تابلو های سلولی :این تابلوها به صورت عمودی وایستاده قرار گرفته اند و تمام قسمت های آن بسته است و از چند قسمت و قفسه تشکیل شده است .
تابلو های تمام بسته :این نوع از تابلوها در همه جهات آن بسته می باشد و فقط سطح نصب آن باز می باشدو دسترسی به قسمت ها و قطعات مختلف فقط در سطح آن امکان پذیر می باشد.
تابلو های چند سلولی :همانطور که از نام این تابلوها مشخص است چند تابلو سلولی به صورت ایستاده در کنار هم قرار گرفته اند وتابلوهای چند سلولی را ایجاد کرده اند.
تابلو های جعبه ای:این نوع از تابلوها به صورت تمام بسته ای هستند وبرای اینکه آ ن را نصب کنیم به سطح قائم نیاز داریم .
تابلو های میزی:این تابلو ها تمام بسته ای می باشد و برروی سطح افقی یا شیبدار یا تلفیقی از این دو قرار دارد .
تابلوهای چند جعبه ای :این تابلو از ترکیب چند جعبه ایجاد شده اند و به صورت مکانیکی به هم متصل هستند و روی قاب های مجزا یا قاب نگه دارنده واحد نصب شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + هشت =