آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس
انواع تابلو برق از نظر مقدار ولتاژ
انواع تابلو برق از نظر مقدار ولتاژ
مارس 13, 2017
انواع تابلو برق ساختمانی
انواع تابلو برق ساختمانی
مارس 13, 2017
نمایش همه
انواع تابلو برق از نظر ساخت و شکل ظاهری

انواع تابلو برق از نظر ساخت و شکل ظاهری
در این مطلب به بررسی انواع تابلو برق از نظر ساخت و شکل ظاهری می پردازیم همانطور که میدانید تابلو برق ها را براساس طرز قرار گیری تجهیزات الکتریکی و مدارها و شینه ها و کلیدها و … تقسیم بندی می کنند.
1. تابلو برق هاي Metal Enclosed:در این تابلوها تمام اجزا وقطعات ساخته شده اعم از کلید , ولتاژ وترانس و… در داخل این تابلوها قرار دارد که خود به دودسته کلی تقسیم می شوند که در زیر به آنها اشاره شده است .
تابلو برق هاي Metal Clad:نوعی از تابلو برق ها هستند که دارای محفظه های جدا جدا می باشد و از هم جدا شده اند و این مزیت را دارا می باشند که اگر یک اشتباه یا اشکالی در یک از محفظه ها رخ داد به محفظه های دیگر منتقل نمی شود و خرابی یک قسمت باعث از کار افتادن قسمت دیگر نمی شود که این تابلو از بخش های مختلفی تشکیل شده اند که در ادامه بررسی انواع تابلو برق از نظر ساخت و شکل ظاهری در زیر به آنها اشاره نموده ایم:
محفظه های باسبار
محفظه سر کابل
محفظه کنترل
محفظه کلید.
باسبارها: دارای انواع مختلفی در صنایع ها می باشد که شامل باسبار دوبل و باسبار تک و باسبار مستقل وموازی و کوپله می باشد که باسبارهای تک در بالا یا پایین نصب می شوند و باسبارهای دوبل در دو ارتفاع مختلف در بالا وپایین نصب می شوند که این قطعه یا از جنس آلومینیوم یا مس می باشند و در تابلو برق ها نقش هدایت برق والکتریسیته را دارند .
کابل:به چند عدد سیم که در کنار هم قرار گرفته اند کابل می گویند که دارای سه قسمت عایق و هادی وغلاف کابل می باشد و برای هدایت جریان هابی برقی کاربرد دارند و جنس هادی کابل ها از مس یا آلومینیوم است .
تابلو برق های Compartment Type:در این نوع از تابلو برق ها محفظه ها در کنار هم قرار گرفته اند و جداگانه نمی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − یازده =