آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس

تست کردن تابلو برق

در این بخش قصد داریم تا شما عزیزان را نحوه تست تابلو برق آشنا نماییم همانطور که میدانید برای تست هر محصولی از نظر کیفیت و سایر موارد باید یک مرجع در نظر گرفته شود که به آن استاندارد نیز گفته می شود که تابلو برق ها نیز با توجه به وسعت کاربرد و استفاده آنها دارای استانداردهای ویژه خود میباشد که برای تست تابلو برق باید در نظر بگیریم که تابلو برق مورد نظر تا چه میزان به این استانداردها نزدیک میباشد.

برای رعایت استانداردهای تابلو برق بهتر است از همان ابتدای ساخت تابلو برق به این موضوع توجه ویژه ای نمود تا تست های نهایی بدون هیچگونه مشکلی باشند.

در بخش استاندارد تابلو برق به صورت کامل و جامع استانداردها را برای شما عزیزان توضیح داده ایم.

در زیر تنها به اشاره ای کوتاه در این خصوص خواهیم پرداخت تا شما عزیزان هم  از نحوه و مواردی که باید تابلو برق نسبت به آنها تست شود آگاه گردید شایان ذکر است با توجه به نوع ساخت و تولید و نحوه عملکرد و کارایی تابلو برق تست های لازمه صورت میپذیرد و صرفا لازم نیست تمامی تست ها بر روی تمامی تابلو برق ها انجام شود.

تست های معمول و رایج در تابلو برق ها:

تست استانداردهای مرتبط با افزایش دما

تست استانداردهای مرتبط با دی الکتریک

تست استانداردهای مرتبط با مقاومت و ایستادگی در مقابل اتصال کوتاه

تست استانداردهای مرتبط با موارد حفاظتی

تست استانداردهای مرتبط با تجهیزات مکانیکی موجود

و برخی از تست های دیگر که باید به این نکته توجه نمود که تمامی این تست ها باید توسط کارشناسان مربوطه و با دقت بسیار بالا انجام گیرد تا از بروز هر گونه مشکل و آسیبی جلوگیری نماید.

تست کردن تابلو برق یکی از موارد بسیار مهم می باشد که باید با دقت و وسواس بسیار زیاد به آن پرداخته شود زیرا در صورت وجود مشکل امکان بروز صدمات جبران ناپذیر محتمل است.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تست کردن تابلو برق ها میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل نموده و سوالات خود را مطرح نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − شش =