آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس

رنگ کاری تابلو برق

رنگ کاری تابلو برق به همراه توضیحات مربوطه

رنگ کاری تابلو برق

در این بخش قصد داریم تا شما عزیزان را با یکی دیگر از مراحل تولید تابلو برق آشنا نماییم.

در بخش مربوط به ساخت تابلو برق اطلاعات کاملی را در خصوص انواع مراحل ساخت تابلو برق خدمت شما عزیزان ارائه نمودیم در این بخش به صورت تخصصی به مرحله رنگ کاری تابلو برق خواهیم پرداخت.

رنگ آمیزی تابلو برق خود به چهار مرحله مجزا تقسیم شده که باید به ترتیب و به صورت متوالی انجام گیرند که عبارتند از: مرحله چربی زدایی, مرحله زنگ زدائی, مرحله فسفاته کاری و مرحله نهایی که همان رنگ کاری میباشد در زیر به صورت مختصر در خصوص هر کدام توضیحاتی را خدمت شما عزیزان ارائه کرده ایم:

رنگ کاری تابلو برق چربی زدایی:

ابتدا باید به چربی زدایی یا به عبارت ساده تر به تمیز نمودن ورق مورد نظر از هرگونه مواد چرب و یا انواع مواد روغنی و گرد و غبار اقدام نماییم که برای این کار روش های گوناگونی مانند استفاده از محلول های خنثی مانند پرکلراتیلین و یا نفت و بنزین میباشد که در اصطلاح به آن روش سرد نیز گفته میشود.

روش های دیگر چربی زدایی استفاده از کربنات سدیم و هیدروکسید سدیم میباشد که در اصطلاح به آن روش گرم نیز گفته میشود و یا همچنین میتوان از الکتریکی کاتدی و اندی نیز استفاده نمود.

رنگ کاری تابلو برق زنگ زدایی:

برای زنگ زدایی میتوان از روش های معمول و دستی که عبارتند از استفاده از سمباده و یا برس های سیمی و سمباده به وسیله مینی سنگ به این عمل پرداخت و یا به روش های شیمیایی که استفاده از اسید سولفوریک, اسید کلریدیک و یا اسید فسفریک به عمل زنگ زدایی پرداخت.

رنگ کاری تابلو برق فسفاته کاری:

انجام عمل فسفاته کاری باعث میشود تا مانع از زنگ زدگی دوباره ورق مورد نظر شده و همچنین سطح چسبندگی فلز برای رنگ کاری را نیز افزایش میدهد.

رنگ کاری تابلو برق:

نوع رنگ مورد استفاده با بررسی فاکتورهایی زیادی انتخاب میشود که میتوان به مواردی مانند: مکان نصب تابلو برق از نظر شرایط آب و هوایی و زیر سقف بودن و یا در محیط باز بودن, طول عمر تابلو, مکان مورد استفاده از نظر مواد آلاینده و یا شرایط سخت مانند معدن و بسیاری موارد دیگر اشاره نمود.

بعد از مشخص شدن نوع رنگ و ضخامت رنگ مورد نظر که تمامی این موارد باید توسط کارشناسان این امر صورت بپذیرد میتوان به رنگ آمیزی تابلو برق ها اقدام نمود.

در صورت داشتن هرگونه سوالی در این خصوص می توانید سوالات خود را از بخش تماس با ما سایت با کارشناسان ما در میان بگذارید تا در سریع ترین زمان ممکن اقدام به پاسخ گویی به شما عزیزان نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − پانزده =