آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس

طراحی تابلو برق

تصویر طراحی تابلو برق

طراحی تابلو برق

طراحی تابلو برق به دو بخش کلی طراحی بدنه تابلو برق و طراحی مدارات الکتریکی تابلو برق تقسیم میشوند که در زیر به صورت جداگانه در خصوص هر کدام توضیحاتی را خدمت شما عزیزان ارائه خواهیم نمود.

طراحی بدنه تابلو برق:

در این بخش از طراحی ابتدا باید فاکتورهایی مانند مکانی که قرار است تابلو برق در آن مورد استفاده قرار بگیرد و همچنین نحوه کارایی و کاربرد آن و مواردی مانند ایستاده, دیواری, میزان تحمل و ضخامت ورقه ها و موارد دیگر توسط کارشناسان طراحی تابلو برق مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته و با توجه به استانداردهای ایمنی در این زمینه اقدام به طراحی تابلو برق مورد نظر نمایند.

طراحی مدارات الکتریکی:

در این بخش علاوه بر تهیه نقشه مدار فرمان و قدرت و طراحی آن توسط کارشناسان و متخصصان مربوطه باید نحوه قرار گیری تجهیزات گوناگون در داخل تابلو برق از لامپ های سیگنال گرفته تا انواع کنتاکتورها, تایمرها, کلید ها , ریل ها و غیره با توجه و رعایت استانداردهای موجود در این زمینه طراحی شود.

شایان ذکر است همانطور که در بالا نیز به آن اشاره نمودیم باید تمامی مراحل طراحی تابلو برق توسط کارشناسان این امر صورت بپذیرد تا تابلو برق تولید شده دارای استانداردهای روز جهانی از نظر امنیت و مسائل حفاظتی بوده و در عین حال بالاترین کارایی را برای مکان مورد نظر به ارمغان آورد و همچنین باعث شود تا در مرحله تست تابلو برق ( که در بخش مربوطه به صورت کامل توضیحات لازمه را ذکر نموده ایم) با مشکلی مواجه نشویم.

همچنین شما عزیزان میتوانید در بخش آموزش برق به نکات بسیار مفیدی در خصوص طراحی انواع مدارات و تابلو برق ها دست یابید و انواع نرم افزار طراحی تابلو برق را به همراه توضیحات مربوطه مشاهده نمایید.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در این خصوص با کارشناسان ما تماس حاصل نموده و درخواست خود را مطرح نمایید تا در صورت امکان مطالب مورد نظر شما را در سایت قرار دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + بیست =