آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس
انواع تابلو برق از نظر مدل ساخت
انواع تابلو برق از نظر مدل ساخت
مارس 13, 2017
تابلو برق بانک خازن
تابلو برق بانک خازن
مارس 15, 2017
نمایش همه
تابلو برق بالابر

تابلو برق بالابر

این تابلو ها در انواع مختلف به صورت گسترده موجود می باشند. تابلو برق آسانسور را میتوان زیر مجموعه ای از تابلو برق بالابر دانست که در زیر انواع کاربرد تابلو برق بالابر را خدمت شما عزیزان شرح داده ایم.

کاربرد تابلو برق بالابر:

بالابر خانگی

بالابر کارخانه ای

بالابر کارگاهی

بالابر چند منظوره

بالابر انبار

بالابر فروشگاهی

بالابر نفر بر

بالابر سالن ورزشی

بالابر هیدرولیک کششی

بالابر هیدرولیک ساختمان

غذا بالابر

ویلچر بر

رستوران ها

کارهای صنعتی

آسانسورهای خانگی و ….استفاده می شوند.

در تابلو برق های بالابر از مدارهای فرمان ساده برای مکان هایی که  دو طبقه باشد استفاده می شود و اگر بالابرها در محلی که سه طبقه یا سه توقف داشته باشد مدار فرمان بیشتری نیاز دارد تا کابین را به طبقه دلخواه برساند. در مدارهای فرمان این تابلوها تعداد زیادی رله و سیم موجود است که بیشترین حجم را به خود اختصاص داده است که باعث هزینه های بیشتر می شود و علاوه بر آن مشکلاتی از قبیل سختی مونتاژهای اولیه,عیب یابی در این تابلو ها دچار مشکل می شود و به سختی می توان نقص های آن را پیدا کرد و به دلیل این مشکلاتی که ذکر شد طراحان تصمیم گرفتند مدارهای میکرو کنترلی را طراحی و بسازند که از ویژگی های این مدارها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

این مدارها برای 3 و 4 توقف مناسب می باشند .

عیب یابی این مدارها بسیار راحت می باشد به دلیل اینکه استارت ها و استوپ ها و .. در تابلوها قابل مشاهده هستند.

خروجی این نوع از مدارها برای کنتاکتورها و اینورترها پیش بینی شده است وبرای اینورتر خروجی دارای سه ترمینال می باشد .

علاوه برحسن هایی که برای ورودی ها اعمال شده است درباره خروجی ها هم می توان گفت که کاملا ایزوله می باشد واز مزایای خوب این مدارها می باشد.

به خود نگه دارها و اینتر لاک ها در این مدارها نیاز نداریم.

 

 

تابلو برق بالابر چپگرد راستگرد :

این تابلو برق ها برای زمانی که دستگاهایی و باربرها نیاز به حرکت رفت و برگشتی دارند استفاده می شوند و برای راه اندازی موتورهای الکتریکی و تغییر جهت چرخش استفاده می شوند.

اجزای تشکیل دهنده این تابلوها کلیدهای دوطرفه و کلید فرمان و دوعدد کنتاکتور و یک عدد بی متال و یک رله و یک ترمینال ورودی و خروجی  و یک کلید ورودی اصل که می تواند کلیدهای اتوماتیک یا مینیاتوری یا فیوز باشند,که همه در یک جعبه قرار دارند که بنا به شرایط دارای  ابعاد و اندازه های مختلفی هستند .

در این تابلو برق ها سیم کشی به این صورت است که برای حالت نرمال چرخش موتور الکتریکی سه فاز ابتدا سیم های ورودی برق بعد از گذشتن از کلید اصلی و کنتاکتور اول مستقیم بر روی موتور می رود و بعد سیم  به کنتاکتور های دوم می روند و سپس این دوسیم جاهای خود را تغییر می دهند و به سمت موتور می روند.

در زیر تصاویر چند نمونه از تابلو برق بالابر را خدمت شما عزیزان ارائه داده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =