آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس

بوبین

انواع بوبین و بوبین چیست

یکی دیگر از تجهیزات مورد استفاده در تابلو برق بوبین ها میباشد که در زیر به توضیح در این زمینه پرداخته ایم و شما عزیزان برای مشاهده سایر قطعات الکتریکی میتوانید در بخش تجهیزات تابلو برق اطلاعات مفیدی در خصوص سایر قطعات را مشاهده نمایید حال در این بخش به بررسی بوبین خواهیم پرداخت که  نام های دیگر این قطعه پیچه یا سلونوئید می باشد که مواد تشکیل دهنده ی آن سیم هایی می باشد که به صورت مارپیچ در کنار هم به طور منظم قرار گرفته اند.

کارکرد بوبین:

وقتی یک سیم داشته باشیم در کنار هم جریان الکتریسته و مغناطیسی وجود دارد و عامل هایی که در زیادی این جریان ها تاثیر گذار است شدت جریان و تعداد سیم ها و مقدار فاصله از سیم است. اگر یک جریان بیش از حد از سیم بگذرد در نتیجه سیم می سوزد و اگر سیم را به صورت حلقه در بیاوریم جریان رفت و برگشت در داخل حلقه ایجاد می شود و در مرکز حلقه میدان قوی می شود.

کاربرد بوبین:

زمانی که جریان از بوبین می گذرد آهنربا تبدیل می شود که دارای دو قطب است. شدت میدان با تغییر شدت جریان تغییر می کند و با این تغییرات, قطب ها هم تغییراتی می کنند و جز ساده ترین کارهای بوبین می توان به آهنربا بودن آن اشاره کرد یا آهنربا دائمی یا آهنربا موقت می شوند. اگر یک سیم در یک میدان مغناطیسی حرکت کند و با قطع کردن خطوط میدان تبدیل به جریان الکتریکی می شود و اگر در داخل یک بوبین میدان مغناطیسی به چرخش در آید, جریان الکتریسیته ایجاد می شود. از بوبین ها در خیلی از وسایل استفاده می شود از جمله ترانس های تبدیل. این قطعه در تابلو ها توانایی بالا و پایین کردن ولتاژها را بر عهده دارند و در خطوط انتقال جریان از پست مرکزی به منازل مورد استفاده قرار می گیرند.

شایان ذکر است شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با مراجعه به بخش تماس با ما در سایت با کارشناسان ما در ارتباط بوده و سوالات خود را در انواع زمینه های مرتبط با برق و تابلو برق مطرح نمایید تا کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن به بهترین نحو پاسخگوی شما عزیزان باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 5 =