آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس

تایمر

تایمر ها وسیله هایی هستند که به صورت خودکار به کنتاکتورها فرمان می دهند که اطلاعات کامل در خصوص نحوه عملکرد کنتاکتور را در بخش مربوطه به صورت کامل توضیح داده ایم. تایمرها به عنوان یک شستی اتوماتیک می باشند. در زیر به بررسی انواع آنها و مزایا و معایب هر کدام پرداخته ایم.

 

انواع مختلف تایمر ها:

  •  موتوردار
  •  الکترونیکی
  •  پنتوماتیکی
  •  حرارتی

 

تایمر موتور دار:

این تایمرها به گونه ای هستند که دارای موتور کوچکی می باشد که به وسیله جریان مدار حرکت می کند و سرعت آن کم می شود و در زمان مشخصی تیغه ها بسته می شوند و تیغه هایی که با تاخیر کار می کنند دوباره به جای خود بر می گردند .

تایمر الکترونیکی:

جریان در این مدارها توسط مقاومت در خازن به وجود می آید و بعد از وارد شدن جریان ولتاژ در ترانزیستور افزایش می یابد و سپس وارد بوبین یک رله می شود و کنتاکت های داخل رله عمل استپ و استارت را انجام می دهند. یک قطعه ای که در این مدار قرار دارد دیودی است که نقش اصلی و مهم آن این است که حفاظت از ترانزیستورها را انجام دهد.

تایمر پنوماتیک:

 

اجزای تشکیل دهنده این تایمرها یک کپسول هوا و یک بویین و هسته آهنی می باشد. روشی که این دستگاه کار می کند به این شرح می باشد که بوبین ابتدا تحریک می شود و بعد از این عمل هسته آهنی کپسول هوا را فشرده می کند و سپس از زمان که از قبل تعیین شده کنتاکت ها باز و بسته می شوند.

تایمر حرارتی:

 

این دستگاه ساده ای می باشد و دقت پایینی دارد و اجزای تشکیل دهنده این تایمرها بی متال می باشد و با وارد شدن گرما و سرما در محیط عمل خود را انجام می دهد و بیشتر از آنها در سیم کشی ساختمان ها کاربرد دارد و در برق های صنعتی استفاده نمی شوند.

شایان ذکر است شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و سایر موارد مرتبط با برق و الکترونیک میتوانید در بخش تماس با ما موجود در سایت مطالب مورد نیاز خود را اطلاع دهید تا کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن و به بهترین شکل پاسخ گوی شما عزیزان باشند. همچنین میتوانید در بخش تجهیزات تابلو برق سایر قطعات و لوازم مورد استفاده در انواع تابلو برق را مشاهده نمایید و اطلاعات کافی و جامعی را در این خصوص کسب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + نه =