آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس

لامپ سیگنال

لامپ سیگنال: نام دیگر این لامپ ها علامت دهنده یا خبر می باشد که در انواع تابلو برق ها و تابلوهای توزیع و دستگاههای صنعتی کاربردهای  گسترده ای دارند و در اندازه های کوچک تا بزرگ می توانند استفاده شوند . لامپ های سیگنال کاربرد های گوناگونی دارد از جمله می تواند روشن یا خاموش بودن دستگاه یا هر عیبی که در ساختمان درونی دستگاه باشد مشخص کند اگر یک مدار و خازن به درون مدار وارد شود اعلام می کند برای نمایش دادن فالت و تریپ و …. اعلام خطر می کند .

لامپ هایی که در مدارهای فرمان به کار می روند ولتاژ های مختلف اعم از 24 تا 220 ولت را استفاده می کنند .

در صورت استاندارد بودن چراغ ها سه حالت دارند قرمز و سبز و نارنجی. اما در کل می توان گفت 7 رنگ در تابلو ها موجود است که علاوه بر رنگ ها ی بالا رنگ های سفید و آبی و صورتی و زرد  می باشد که بنا به استفاده و شرایط باید از هرکدام در جای خاصی استفاده کرد و برای نمایش چراف سیگنال ها در نقشه ها و مدارها از حرق h استفاده می شود.

زمانی از لامپ هایی که دارای رنگ قرمز است استفاده می شود که کلیدی در حالت بسته باشد .

زمانی از لامپ سفید استفاده می شود که تغذیه مدار فرمان از جریان دی سی بگذرد

وقتی کلیدی در حالت باز یاشد از رنگ لامپ سبز استفاده می شود و در حالت خطا رنگ زرد کاربرد دارد .

نمونه ای ازاین لامپ ها , چراغ های سیگنالی LED هستند که دارای قطر 22میلی متر می باشد ودر تابلو برق ها بیشترین استفاده را دارا می باشند و نقش آنها نشان دهنده وجود یا عدم وجود جریان در مدار می باشد.رنگ هایی که در این چراغ ها استفاده می شوند از پنج رنگ تشکیل شده است .یکی از عیب های این لامپ ها در این است که امکان تعویض چراغ ها غیر ممکن است و جنس بدنه ای که در این چراغ ها استفاده می کنند ضد اشتعال و حرارت می باشد و از ماده  پلی بوتیلن ترفتلالات که دربرابر اشتعال مقاوم و خاموش کننده می باشد استفاده می شود. درب پوش پیچ ها دارای رنگی همرنگ با لامپ LEDمی باشد .

 

 

در زیر جدول مربوط به راهنمایی و نوع استفاده از لامپ سیگنال با توجه به ولتاژ را برای شما عزیزان قرار داده ایم.

در صورت هر گونه نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص لامپ سیگنال میتوانید در بخش تماس با ما با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =