آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس
تصویر قطعات تابلو برق
قطعات تابلو برق
آگوست 21, 2017
تصویر شاخص آموزش خازن به همراه توضیحات کامل
خازن و آشنایی با انواع خازن ها
آگوست 30, 2017
نمایش همه
تصویر ساخت تابلو برق صنعتی

ساخت تابلو برق صنعتی

تصویر ساخت تابلو برق صنعتی

ساخت تابلو برق صنعتی

در این مقاله شما عزیزان را با ساخت تابلو برق صنعتی و مراحل آن به صورت مختصر و مفید آشنا خواهیم نمود.

ساخت تابلو برق صنعتی را میتوان در چهار قسمت تقسیم بندی نمود که در زیر به صورت جداگانه برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد:

1- جوشکاری و فلز تابلو برق:

ابتدا با توجه به نقشه و رعایت استانداردهای موجود در زمینه تابلو برق و ساخت آن بعد از مشخص شدن جنس و ضخامت ورقه ها ابتدا برش های لازم به وسیله دستگاه های مورد نیاز که در ادامه نام خواهیم برد زده شده و سپس با توجه به نیاز و محل قرار گیری در بخش مربوطه خم و پانچ میشود که برخی از قطعات به هر دو مورد پانچ و خم نیاز داشته و برخی دیگر تنها به خم و یا پانچ نیازمند میباشند که تمامی این موارد در نقشه مربوطه به صورت کامل شرح داده شده است.

حال پس از آماده شدن قطعات زمان اتصال آنها به یکدیگر رسیده است که برای انجام این امر به بخش جوشکاری فرستاده میشوند.

در بخش جوشکاری قطعات به یکدیگر متصل میشوند و جوش هایی که در سمت بیرونی و به صورت برآمدگی به وجود آمده اند به وسیله سنگ فرز صاف و هم نواخت میشوند تا در بخش رنگ کاری مشکلی به وجود نیامده و ظاهر زیبای تابلو برق حفظ شود.

دستگاه هایی که در این بخش مورد استفاده قرار میگیرند معمولا از دستگاه های سنگین فلزکاری مانند: خم 30 الی 40 تنی از نوع دیجیتال, دستگاه خم دستی, دستگاه گیوتین برای برش ورق ها, دستگاه های پانچ 8 الی 12 تنی, دستگاه های مته کاری, دستگاه های برش سه کاره خم و سوراخ کاری شمشها, دستگاه های جوش, سنگ فرز, دریل و غیره استفاده میشود.

در ادامه ساخت تابلو برق صنعتی همانطور که در بالا اشاره نمودیم پس از پایان مراحل اول به بخش رنگ کاری می رسیم که در ادامه به صورت کامل خدمت شما عزیزان شرح داده ایم.

2- رنگ کردن تابلو برق:

در ابتدا و قبل از شروع به رنگ کاری تابلو برق باید محیط مورد استفاده از تابلو برق ها مشخص شود به دلیل اینکه در محیط های باز از رنگ ساده و برای محیط های بسته از رنگ چرمی استفاده میشود که به این دلیل مشخص بودن محیط مورد استفاده از تابلو برق باعث استفاده از رنگ درست در رنگ کاری تابلو برق و در نتیجه کیفیت بالاتر آن میشود.

در خصوص نحوه رنگ آمیزی تابلو برق ها باید خدمت شما عزیزان عرض نماییم که بعد از ریختن پودر رنگ در داخل دستگاه رنگ پاش, رنگ را با ولتاژی در حدود بیست کیلو ولت (20 kv) باردار نموده و با اتصال نمودن تابلو برق به زمین عملیات  پاشش رنگ را انجام میدهند.

پس از اتمام مرحله پاشش رنگ, تابلو برق رنگ شده را در محیطی به صورت معلق قرار داده تا رنگ بر روی بدنه آن به اصطلاح کمی خود را بگیرد.

در انتها تابلو برق و قطعات رنگ شده که به صورت نیمه خشک در آمده اند را در کوره قرار میدهیم با افزایش دمای کوره تا حدود 180 درجه سانتیگراد و به مدت مشخص تا رنگ به صورت کامل خشک شود.

بعد از خشک شدن به بخش مونتاژ ارسال میشود که در زیر به صورت کامل خدمت شما عزیزان شرح خواهیم داد.

3- مونتاژ تابلو برق:

این بخش در اصل متصل نمودن قطعات تابلو برق به یکدیگر و ساخت تابلو برق صنعتی به صورت کامل میباشد که قطعات به یکدیگر با توجه به نقشه متصل میشوند و به قسمت پایانی که همان مونتاژ قطعات و تجهیزات الکتریکی و سیم کشی های مربوطه می باشد ارسال میشود که در زیر به صورت کامل توضیح داده ایم.

4- مونتاژ الکتریکی تابلو برق:

در قسمت مونتاژ الکتریکی که باید توسط تکنسین ها و کارشناسان برق صورت پذیرد با توجه به نقشه و کاربرد تابلو برق قطعات الکتریکی مورد نیاز در تابلو برق نصب می شوند که میتوان به مواردی مانند انواع کنتاکتورها, انواع کلیدها, فیوزها, لامپ سیگنال, انواع قطعات اندازگیری جریان و آمپر و…, انواع تایمرها و موارد بسیار دیگری اشاره نمود که شما عزیزان میتوانید در بخش قطعات تابلو برق انواع آن را مشاهده نمایید.

ساخت تابلو برق صنعتی ما به پایان رسید. امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات کامل و جامعی را در این خصوص خدمت شما عزیزان ارائه دهیم.

در این واحد انواع تابلو برق های زیر ساخت و تولید میشود.

ساخت تابلو برق صنعتی و خانگی در انواع مختلف شامل:

طراحی و ساخت تابلو برق های توزیع

طراحی و ساخت تابلو برق های فرمان

طراحی و تولید تابلو برق های بانک خازن

طراحی و ساخت انواع تابلو برق های استارتر مانند ستاره مثلث, راستگرد, چپگرد و غیره

طراحی و تولید انواع تابلو برق های متحرک و ایستاده

طراحی و ساخت انواع تابلو برق های فشار متوسط

طراحی و ساخت انواع تابلو برق های فشار ضعیف

طراحی و ساخت انواع تابلو برق های راه اندازی الکتروموتور

طراحی و ساخت انواع تابلو برق های بالابر

طراحی و ساخت انواع تابلو برق های امرجنسی

طراحی و ساخت انواع تابلو برق های پی ال سی PLC

و غیره

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به بخش ساخت تابلو برق موجود در سایت مراجعه نموده و اطلاعات کاملتری را در این خصوص کسب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + یازده =